Søk på nettsiden:

Vi øker mest i Hordaland!

Åsane Tidende hadde en opplagsøkning på 13

prosent i 2009. Det er størst økning blant avisene

i Hordaland.

 

Åsane Tidende 

hver tirsdag og fredag

 

 

Tips til redaksjonen

55 18 50 00

 

E-post til redaksjonen

ove@aasanetidende.no 

 

Bestill abonnement
på Åsane Tidende

55 54 08 18

 

Synliggjør din bedrift

i Åsane Tidende eller

på vår nettutgave.

55 54 08 23

 

Ikke fått avisen?

Ring 55540818 innen

klokken 10.00, og få

avisen tilsendt.

 

Her får du kjøpt

Åsane Tidende!

Åsaboden kiosk AS

Rema 1000 Marikollen

Kiwi Toppe

Rema 1000 Eidsvåg

Meny Arken

Haukås Bilsenter

Rema 1000 Ulset

Spar Hylkje

Ica Maxi Åsane senter

Narvesen Åsane senter

Kiwi Ervik

Kiwi Tertnes

Safari Rolland

Ica Gullgruven

Rema 1000 Nyborg

Rimi Ulset

Coop Extra Nyborg

Coop Prix Prestestien

NEDSNØDD: Bergen Nord er ansvarlig for Åsane Cup i år. Ti dager før turneringen starter, må leder Frank Ståløy erkjenne at kampene som skal spilles ute på Åstveit kunstgress og her på Myrdal kunstgress, trolig må utsettes. – Snøen underst er for hard. Vi klarer ikke å måke alt bort, sier han. (Foto: Ove Landro)

Rekordturnering kan bli utsatt 

Skrevet av Ove Landro
2010-02-26 10:02:20
460 lag fra 58 klubber skal spille 720 kamper i Åsane Cup. Dette er ny rekord. Men mange av oppgjørene er satt opp på kunstgressbanene på Myrdal og Åstveit, som har lagt under snø i ukesvis. Nå frykter Frank Ståløy i arrangørklubben Bergen Nord at mange kamper må utsettes.
   

De yngste skal spille inne i Vestlandshallen, mens spillerne fra 13 år og oppover skal spille ute på kunstgressbanene på Åstveit, Myrdal og i Salhus. Turneringen skal etter planen starte 8. mars. I fjor var 339 lag påmeldt i Åsane Cup. I år har Bergen Nord notert 460 lag fra 58 klubber som til sammen skal spille 720 kamper.

 

– Jeg er ikke nervøs når det gjelder banen i Salhus. Vi har hatt grønt kunstgress i hele vinter. Det er verre med Myrdal og Åstveit; der begynner vi å bli nervøse. Banene ligger under snø og det er en drøy uke til turneringen starter; vi kan vel allerede nå si at vi frykter at det ikke kommer til å gå som planlagt. Vi må kanskje finne andre løsninger, og ser på ulike alternativer, sier Ståløy.

 

Og det sa han på tirsdag, før natt til onsdag bød på nye snømengder og kaos i Åsane og omegn.

 

– Det siste snøfallet er for så vidt ikke problemet. Snølaget som ligger underst er knallhardt, og det klarer vi ikke å måke nå uansett hvor mange som hadde stilt på dugnad. Så ja, vi er nervøse for at snøværet skal sette en stopper for flere av årsklassene i Åsane Cup.