Politiet søker tips etter en svært stygg voldsepisode i Kverneviken onsdag kveld. En 59 år gammel mann ble forlatt hardt skadd i veikanten.
Det var ved 20.20-tiden onsdag kveld at 59-åringen gikk på 71-bussen fra sentrum til Viddalen. Underveis snakket han til en mann, som skal ha løsnet nødhammeren.
Bussen forlot Åsane terminal klokken 20.39 og ankom holdeplassen i Kverneviken mellom 20.50 og 21.00. Den fornærmede gikk av bussen. Like etter ble han overfalt og slått i ansiktet flere ganger av mannen han hadde vært i kontakt med på bussen. Den fornærmede skal ha blitt kastet ned en skrent og sparket flere ganger i hodet og brystet. 59-åringen ble funnet klokken 21.17 og fraktet til Haukeland sykehus. Der ble det konstatert hjernerystelse, flere brukne ribbein og sårskader.
Det skal ha vært flere andre personer på bussen fra byen til Tertnes, noen skal også ha gått av i Kverneviken. Politiet ønsker nå å komme i kontakt med busspassasjerene.
Var du på bussen, kan du ringe politiet i Åsane på telefonnummer 55255500.
Gjerningsmannen er over 175 centimeter høy, og trolig i 20-årene.