Dette skjer i Åsane i helgen
EM-kvalik, teater., utstilling, konserter og Brann i cupen. Her er oversikten over mange av helgens begivenheter i Åsane.
Allerede fredag kveld er det konsert på Rolland. Utover lørdag og søndag skjer det mye i nodre bydel. Vi har samlet sammen mye av det som skjer i en oversikt.
Lørdag
* Teater Vestland: Mødrevariasjoner i Åsane kulturhus klokken 18.00 hvor fire skuespillere har til sammen 16 roller
* The Gone Fishing band spiller fredag kveld og lørdag kveld hos Alanya Sportsbar, restaurant og nattklubb på Rolland.
* Utstilling i Åsane kunstgalleri klokken 12.00 til 16.00. Arne Kästel stiller ut sine malerier daglig frem til 18. mars.
* Åsane fotball herrer nøter Junkeren på Åsane Arena klokken 15.00
* Åsane cup i fotball for barn og unge lørdag og søndag i Vestlandshallen
Søndag:
* Åsane – Hinna 2. divisjon håndball i Åsane Arena klokken 11.30
* Brann – FK Haugesund, fjerde NM-runde i fotball. Åsane Arena klokken 13.00.
* Norge-Serbia. EM-kvalifisering i håndball i Åsane Arena. 16.45 (Utsolgt)
* The Sacred Veil. Dans og musikk i en sterk forestilling om hvordan en kreftdiagnose oppleves både for den syke og den pårørende. Åsane kulturhus klokken 18.00.